illegible barcodes

Ako odstrániť etikety s nesprávnymi alebo nečitateľnými čiarovými kódmi?

18 Jun 2024

Náš zákazník, popredný výrobca automobilových systémov a komponentov, zakladá svoje výrobné procesy na špičkových technológiách. To znamená, že kvalita vyrábaných produktov a procesov je veľmi dôležitá. Medzi najdôležitejšie procesy patrí vyfukovanie, vstrekovanie, tepelné tvarovanie, vytláčanie plechov, lakovanie a spájanie materiálov.

Široká škála produktov ponúkaných zákazníkom a veľká skupina zákazníkov či obchodných partnerov robí z toho, že aj tlačené čiarové kódy používané vo výrobných procesoch, logistike a skladovaní by mali byť najvyššej kvality. Najvyššou kvalitou pre zákazníka je čitateľnosť kódu (podmienka potrebná na to, aby ostatní účastníci procesu efektívne a bez zbytočných prestojov realizovali ďalšie výrobné procesy alebo montáž). To znamenalo, že očakávania zákazníka boli jasne definované – odstránenie 100 % etikiet s nesprávnymi alebo nečitateľnými čiarovými kódmi.

Riešenie – tlačiareň etikiet Printronix s integrovaným overovačom čiarových kódov

Najvyššiu kvalitu tlače dosiahnete vďaka správnemu výberu spotrebného materiálu ( etikety , termotransferová páska ), správne zvolenej tlačiarni a vyškolenému personálu obsluhujúcemu zariadenie. Pri hľadaní riešenia pre zákazníka sme sa riadili týmito kritériami. Preto sme navrhli tlačiareň čiarových kódov s overovačom čiarových kódov – Printronix T8000 ODV-2D .

https://youtube.com/watch?v=dK5BhYjgI3w%3Ffeature%3Doembed

Výhody – špičková tlač etikiet s čiarovými kódmi

Printronix T8000 ODV-2D je prvé plne integrované riešenie v odvetví pre tlač a overovanie 1D a 2D čiarových kódov súčasne. Pokročilý čítací mechanizmus ihneď po vytlačení overí až 50 čiarových kódov na štítku v súlade s normou ISO.

Včasné overenie čiarových kódov . Chech ako na to!

Navrhované riešenie obsahuje nasledujúce prvky:

  • Printronix T8000 – tlačiareň etikiet priemyselnej triedy
  • integrovaný overovač čiarových kódov ODV-2D
  • etiLabel – softvér na navrhovanie a tlač etikiet na termotransferových a termotlačiarňach
  • školenie pre operátorov tlačiarní.

Vďaka implementovanému riešeniu – tlačiarni Printronix s 2D verifikátorom kódu – zákazník dosiahol očakávanú kvalitu tlače etikiet. Plne eliminoval riziko dodávok produktov s nečitateľnými čiarovými kódmi.

Ak sa chcete dozvedieť viac o detailoch tejto implementácie, kontaktujte nás!

Dopyt

Podobné články

Back to top