automatic label applicator

Automatický aplikátor etikiet – 5 výhod použitia

6 Mar 2024

Odporúčanie konkrétneho modelu tlačového a aplikačného zariadenia je spojené s veľkou zodpovednosťou a môže ovplyvniť budúce obchodné vzťahy.   Preto na základe mnohých realizovaných implementácií a popredajných skúseností Etisoft často navrhuje svojim zákazníkom aplikátor etikiet  Label-Aire 3138NV na označovanie produktov. Výber závisí od spoľahlivosti tohto zariadenia, ako aj jeho presnosti a opakovateľnosti pri aplikácii. V tomto prípade automatizácia výrobnej linky alebo výstavba nových strojov predstavujú argument, ktorý podporuje túto voľbu.

Tento automatický aplikátor etikiet spolupracuje s najnovšími tlačovými modulmi radu Zebra ZE5X1 (511, 511R, 521, 521R), ktoré poskytujú ešte lepšiu kvalitu tlače etikiet pri vyšších rýchlostiach.

Aplikácia etikety priamo na výrobnej linke

Zariadenie dokáže označovať výrobky v pohybe na výrobnej linke a staticky, keď sú nehybné.

Aplikátor 3138NV je ideálny pre spoluprácu s robotom, ktorého pazúry podložia obrobok pre presné nanášanie etikety, alebo pre spoluprácu s dynamickou váhou.

V závislosti od projektu je možné hlavnú aplikačnú jednotku upraviť na aplikáciu etikety na každý povrch produktu (boky, spodok, predná/zadná strana) alebo na dvojité etiketovanie škatule či palety bez potreby jej otáčania . Zariadenie má široké využitie pri podpore logistických procesov pri označovaní jednorazových jednotiek a zväzkov.

automatický aplikátor etikiet

5 výhod používania automatického aplikátora etikiet

  • Automatizácia procesu označovania
  • Bezpečnosť označovania (bez chýb) Bezpečnosť operátorov (práca v robotickom prostredí a pod.)
  • Úspora nákladov (výmena pracovníka, žiadna absencia)
  • Zvýšená efektivita výroby (okrem iného vďaka lepším parametrom tlače nového modulu)
  • Možnosť tlače súborov vo formáte PDF napr. z ERP systémov.

Ako funguje automatický aplikátor etikiet?

Po vytlačení je možné etiketu umiestniť na produkt lineárnym spôsobom, pneumaticky fúkaním vzduchu alebo pritlačením na označovaný povrch.

Dostupnosť voliteľného príslušenstva umožňuje prispôsobenie zariadenia špeciálnym požiadavkám alebo potrebám aplikácie štítkov.

I/O port umožňuje komunikáciu s ovládačmi PLC. To okrem iného zabezpečuje integráciu s nadradenými systémami alebo poskytuje možnosť použiť aplikátor 3138NV pri navrhovaní a výstavbe nových výrobných liniek alebo automatizácii existujúcich procesov integrátormi.

Odolné puzdro a prvotriedne komponenty zaisťujú dlhotrvajúcu a bezporuchovú prevádzku zariadenia aj v náročných okolitých podmienkach.

automatický aplikátor etikiet

Zariadenie je možné namontovať na vyhradený alebo štandardný stojan. Základné riešenie súvisiace s výškou umiestnenia zariadenia umožňuje naklonenie aplikátora v akomkoľvek uhle a aplikáciu etikety na ťažko prístupných miestach.

V základnej verzii aplikátora etikiet je použitá technológia Tamp-Blow s dvojkrokovým nanášaním etikety. Pri prvom kroku sa vo vhodnej vzdialenosti od výrobku vysunie pohyblivý razník s nastaviteľným schodíkom, ktorý sa naň bezkontaktne nalepí štítkom s použitím odťahu stlačeného vzduchu.

Krokový motor zaisťuje spoľahlivú prácu stroja a sám sa vyznačuje dlhou životnosťou. Pokročilý, multifunkčný a užívateľsky prívetivý ovládací panel umožňuje rýchle a jednoduché nastavenie parametrov stroja. Prehľadný displej vám poskytuje kompletné informácie o chybách a aktuálnom stave zariadenia.

automatický aplikátor etikiet

Montáž a konfigurácia aplikátora etikiet

Správna konfigurácia aplikátora sa určuje vo fáze tvorby ponuky po oboznámení sa so špecifickosťou a požiadavkami aplikácie.

Etisoft zabezpečuje montáž a konfiguráciu zariadenia na výrobnej linke a záručný a pozáručný servis.

Chceli by sme vás povzbudiť, aby ste nás kontaktovali s cieľom prediskutovať možnosť použitia aplikátora Label-Aire 3138NV v takých podnikoch, ako je automatizácia výrobnej linky alebo výstavba nových strojov, ktorých jednou z funkcií by malo byť označovanie produktov.

Kontaktuj nás!

Kategória

Podobné články

Back to top