etykiety na fiolki i próbki, etykiety dla laboratoriów, etykiety i oznaczenia dla laboratoriów, eticalls,

Etikety a označenia pre laboratóriá – systém etiCALLS

11 Mar 2021

Posledné mesiace výrazne zmenili a preorganizovali režim prevádzky zdravotníctva, vrátane medicínskych a farmaceutických laboratórií. Predstavili pre nich nové výzvy a dokázali dôležitosť presnej a efektívnej diagnostiky, a tým aj organizácie laboratórnej práce. Tieto vysoko špecializované jednotky ochotne siahajú po inovatívnych riešeniach. EtiCALLS je jedným z nich: je to jednoduchý, efektívny a spoľahlivý systém na podporu identifikácie vzoriek v laboratóriách.

Medicína a farmácia sú odvetvia, ktoré sa rozvíjajú závratnou rýchlosťou. Výsledkom je, že stále viac testov a vzoriek sa dostáva do rúk laboratórnych pracovníkov. Zodpovednosť za ľudské zdravie a život znamená, že tu nie je miesto pre chyby a omyly. V prípade pokročilých a zložitejších testov je tiež potrebné ich prepravovať, externe testovať a skladovať v extrémne náročných podmienkach. Preto je potrebná zvýšená kontrola procesov, bezchybná identifikácia, sledovanie a reportovanie celej cesty. To je dôvod, prečo je označovanie vzoriek správnym a trvalým spôsobom a spoľahlivé riadenie vlastnených údajov také dôležité.

etykiety na fiolki i próbki, etykiety dla laboratoriów, etykiety i oznaczenia dla laboratoriów, eticalls,

etiCALLS – jednoduchá a efektívna identifikácia v laboratóriu

Laboratórne vzorky sú vystavené takým faktorom, ako sú okrem iného:

  • extrémne nízke teploty, mrazenie (aj pri -196°C)
  • vystavenie určitým chemikáliám (xylén, toluén, formalín, acetón, eozín, hematoxylín)
  • alkohol, vlhkosť a mnohé iné….

Môžu rozpustiť a natrvalo odstrániť informácie na vzorkách, ktoré boli aplikované pomocou fixky, pera alebo … ceruzky.

Dokonalá priľnavosť k mnohým povrchom, napr. sklu a plastu, je významnou výhodou starostlivo vybraných etikiet. To zaručuje, že sa počas odstreďovania v laboratórnej odstredivke neodlupujú.

Systém etiCALLS ponúkaný spoločnosťou Etisoft je riešením, ktoré umožňuje minimalizovať riziko.

etiCALLS – etikety pre špeciálne úlohy

Súprava obsahuje etikety so špeciálnou termotransferovou páskou, hardvér (tlačiareň, čítačka) a softvér na navrhovanie a tlač identifikačných štítkov. Etikety odolné voči chemikáliám, rozpúšťadlám a mrazu sú ponúkané v sadách s vhodne prispôsobenou termotransferovou páskou.

Systém etiCALLS už mnoho rokov úspešne používa nemecký inštitút Maxa Plancka, inštitút Roberta Kocha a dánska Epilepsihospitalet Filadelfia. Prednosti etiCALLS uznávajú aj poľské laboratóriá. Od minulého roka ho využíva Sliezsky park medicínskej techniky Kardio-Med Silesia zo Zabrze.

Pri práci na inovatívnych projektoch v medicíne, biotechnológiách a zdravotníctve musíme byť dobre pripravení na označenie uskladnených vzoriek. Pred výberom systému etiCALLS sme testovali ďalšie riešenia, ktoré nespĺňali naše požiadavky. Systém etiCALLS sa v našich testoch ukázal ako užitočný. Pracujeme s mnohými vzorkami, ktoré sú po testovaní skladované pri nízkych teplotách. Užívateľská prívetivosť riešenia, ktoré používame, a trvalá identifikácia danej vzorky sú pre nás obzvlášť dôležité,uvádza Adam Konka, prezident Spoločnosti.

etykiety na fiolki i próbki, etykiety dla laboratoriów, etykiety i oznaczenia dla laboratoriów, eticalls,

Starostlivo vybrané označenie zaručuje, že proces identifikácie v laboratóriu je neprerušovaný, sú dodržané najvyššie kvalitatívne parametre podľa očakávaní a noriem a samotná práca laboratórnych pracovníkov je rýchlejšia a jednoduchšia.

Inquiry

Podobné články

Back to top