Priemyselný suchý zips

Priemyselný suchý zips vo forme samolepiacej pásky sa skladá z dvoch častí, ktoré je možné mnohokrát otvárať a zatvárať. Používa sa v mnohých priemyselných odvetviach, kde je potreba pravidelnej demontáže lepených prvkov. Lepiaca vrstva zaisťuje perfektnú priľnavosť k lepeným povrchom, zatiaľ čo suchý zips alebo opätovne uzatvárateľné zipsy s hríbovitými hlavami zaisťujú trvanlivé opätovne uzatvárateľné spojenie. Priemyselný suchý zips vo forme samolepiacej pásky je alternatívou skrutiek, svorníkov, patentiek a iných tradičných spôsobov lepenia materiálov. Ich aplikácia je jednoduchá, spojenie pomocou suchého zipsu je trvácne, odolné a estetické. Zohľadnenie použitia priemyselného suchého zipsu už v štádiu návrhu finálneho produktu zabezpečuje absenciu problémov pri montáži produktu a poskytuje pohodlnú údržbu počas prevádzky.

  • rýchla a jednoduchá montáž a demontáž
  • estetické, hladké a nedeformované povrchy
  • eliminácia vŕtania otvorov
  • zníženie hmotnosti konečného produktu
  • možnosť opakovaného spájania prvkov

Aplikácia

branża-automotivebranża-constructionsbranża-cosmetics
Dopyt

Priemyselné aplikácie na suchý zips

Priemyselný suchý zips sa používa tam, kde:

  • je potrebné pravidelne rozoberať lepené prvky (napr. panely, kryty, veká, ktoré musia byť odstránené kvôli údržbe komponentov alebo káblov pod nimi)
  • prvky sú dočasne pripevnené (napr. dočasné značenie, prvky výzdoby výstavného stánku)

Suchý zips sa bežne používa v automobilovom priemysle na montáž čalúnenia, obloženia stropu a koberčekov v osobných automobiloch. Vo verejných dopravných prostriedkoch na montáž stenových a stropných panelov, látok v sedadlách a doplnkovej výbavy. Pri výrobe lodí a jácht sa samolepiaci suchý zips používa na upevnenie čalúnenia, dekoratívnych prvkov a ľahkej elektroniky. V stavebníctve sa opätovne uzatvárateľné háčiky a slučky používajú na upevnenie detailov interiérovej úpravy, montážnych sedadiel, krytov, štítov a krycích pásov. Tenký suchý zips sa používa na zdobenie obchodov a výstavných stánkov.

Opätovne uzatvárateľné spojovacie prvky s hubovitými hlavami

Opätovne uzatvárateľné spojovacie prvky DualLock s hríbovitými hlavami boli navrhnuté spoločnosťou 3M. Na povrchu samolepiacej plastovej pásky sú husto natlačené stovky hríbovitých mikro do seba zapadajúcich hlavíc. Zabezpečujú vysokú mechanickú pevnosť a trvanlivosť spoja v náročných podmienkach použitia a s viacnásobným „opätovným otvorením“. Pevnosť spoja dosiahnutá pomocou hríbovitých opätovne uzatvárateľných spojovacích prvkov je taká vysoká, že môže nahradiť iné mechanické spoje. Použitie samolepiaceho suchého zipsu uľahčuje lepenie materiálov s rôznymi koeficientmi tepelnej rozťažnosti, navyše tlmí vibrácie a robí štruktúru tichšou. Systém hríbovitých hlavíc zaisťuje trvalé a stabilné spojenie prvkov bez vôle a posunov typických pre klasické zipsy so suchým zipsom.

Opätovne uzatvárateľné spojovacie prvky s hubovitými hlavami sa líšia typom použitého lepidla a hustotou háčikov. Táto rôznorodosť umožňuje zvoliť optimálne parametre väzby v závislosti od materiálov, z ktorých sú lepené prvky vyrobené, a prevádzkových podmienok hotového výrobku. Uzatvárateľné spojovacie prvky DualLock™ Thin možno použiť pre aplikácie, kde sa nevyžaduje vysoká pevnosť spoja . Majú však menšie hríbovité hlavy, vďaka čomu je spoj s týmto znovu uzatvárateľným spojovacím materiálom tenší.

Zapínanie na suchý zips

Suché zipsy sa bežne vyskytujú na topánkach a bundách. Používajú elastické háčiky, ktoré sa zaháknu do elastických slučiek na vytvorenie väzby. Tento nápad funguje veľmi dobre aj v priemyselných aplikáciách. Priemyselný suchý zips na samolepiacej vrstve uľahčuje lepenie prvkov z rôznych materiálov. Samolepiace zipsy so suchým zipsom sa používajú na lepenie ľahkých konštrukcií, tenkých materiálov a látok. Zároveň poskytujú pevnú väzbu medzi materiálmi, sú odolné voči vlhkosti a možno ich použiť na vonkajšie použitie.

Zistite viac o tomto produkte:

Back to top