Aplikácia vlajkového štítku. Ako automatizovať označovanie dlhých výrobkov s kruhovým prierezom

5 Sep 2023

Označovanie výrobkov štítkami aplikovanými vo forme rozlišovacej vlajky je popri obvodovom označovaní najbežnejším spôsobom označovania dlhých výrobkov s kruhovým prierezom, ako sú káble, drôty, hadice, rúrky, profily a akékoľvek zväzky, cievky a navijaky. V tomto texte sa dozviete, aké sú výhody automatizácie aplikácie vlajkovej etikety v porovnaní s manuálnou aplikáciou.

Kedy, kde a na aký účel používame vlajkové štítky

Účelom vlajkového štítku je uľahčiť identifikáciu a čítanie údajov priradených k produktu, napríklad pomocou snímača kódu. Rovné koncové časti štítku, spojené dohromady, môžu obsahovať vopred aplikovaný čiarový kód, 2D kód alebo iné textové/číselné informácie . Používanie štítkov s RFID štítkami je čoraz bežnejšie. Ide najmä o prípad automobilového priemyslu. Ďalšou funkciou vlajkového štítku môže byť upevnenie a spájanie flexibilného produktu zvinutého do zväzku alebo cievky.

funkcionalitou vlajkového štítku môže byť upevnenie a spájanie flexibilného produktu zvinutého do zväzku alebo cievky.

Opakovateľné, presné a efektívne nanášanie etikiet – je to možné!

Ručná aplikácia samolepiacej vlajkovej etikety je veľmi náročná a časovo náročná činnosť . Vzhľadom na potrebu pomerne presného procesu spájania koncov štítkov dohromady je potrebné počítať s poruchami a veľkým počtom opakovaných aplikácií, čo tiež znamená odpad štítkov. Ak sa na pracovisku vyžaduje práca v rukaviciach, takáto aplikácia štítkov sa môže pre operátorov stať nočnou morou.

WRAPTEC – zariadenie na označovanie hadíc, káblov, rúrok a iných dlhých výrobkov okrúhleho tvaru

Ak je to možné, odporúča sa automatizácia označovania produktov . Takáto aplikácia vlajky znamená opakovateľnú presnosť a požadovanú účinnosť.

Použitie automatického aplikátora vlajkových štítkov v procese označovania vyrobených výrobkov pomôže odstrániť príčiny, ktoré predtým spôsobovali ťažkosti v tejto fáze výroby.

Na riešenie týchto ťažkostí Etisoft rozšíril svoju ponuku o riešenia určené pre tento typ alebo označovanie. V závislosti od výrobného procesu môže byť podávanie produktov, ktoré sa majú označiť a ich príjem, vykonávané manuálne alebo automaticky, napr. pomocou robotického zberača alebo iného priemyselného automatizačného systému.

Obojsmerná komunikácia s aplikátorom cez Profinet alebo pomocou štandardných napäťových signálov umožní jednoduchú integráciu s inými zariadeniami na výrobnej linke.

Aplikátor vlajkovej etikety zabezpečí opakovateľnú a presnú aplikáciu etikety.

Aplikátor vlajkovej etikety zabezpečí opakovateľnú a presnú aplikáciu etikety na výrobok. Zariadenie je možné prispôsobiť na prácu s rôznymi veľkosťami etikiet a priemermi produktov. Zatiaľ čo kompaktná veľkosť zariadenia umožňuje jeho montáž a zabudovanie do výrobnej bunky alebo umiestnenie na stôl.

Chcem opakovateľnú aplikáciu štítkov – tu pre cenovú ponuku!

Kategória

Podobné články

Back to top