aplikator etykiet

WRAPTEC – zariadenie na označovanie hadíc, káblov, rúrok a iných dlhých výrobkov okrúhleho tvaru

1 Jun 2021

1. júna 2021 – Michał Wąs

Aplikácia etikiet na valcové predmety rôznych priemerov, ale malej dĺžky s použitím poloautomatickej alebo plne automatickej metódy môže byť vykonaná niekoľkými spôsobmi. Myšlienkou riešenia je rotácia etiketovaného produktu a lineárne podávanie etikety s jej súčasným pritláčaním na povrch produktu.

V prípade dlhých valcovitých predmetov, ako sú hadice, rúrky, drôty a valčeky, nie je možné otáčanie produktu za účelom nalepenia etikety na obal alebo značne komplikuje proces nalepovania etikety. Dôvodom je potreba vhodného umiestnenia a stabilizácie/napätia produktu. Ako teda môžu byť hadice, káble, rúrky atď., vo všeobecnosti výrobky okrúhleho tvaru, označené štítkami?

Aplikátor etikiet na označovanie okrúhlych, dlhých výrobkov na označovanie valcových výrobkov – čo potrebujete vedieť?

Etisoft vyvinul a uviedol na trh riešenie implementované v zariadení s názvom Wraptec-APL pre prevádzku v rámci označovania takýchto dlhých, valcovitých výrobkov. Predovšetkým umožňuje eliminovať existujúce nepohodlné a nepresné ručné ovíjanie štítkov. Tým je vďaka aplikácii našich riešení úplne eliminovaná činnosť operátora v rukaviciach.

aplikator etykiet

Zariadenie má odvíjač kotúča štítkov a navíjač fólie. Po oddelení etikety od podšívky na odlepovacej hrane špeciálna rotačná hlava nanesie etiketu na povrch produktu bez potreby jej otáčania. Štítok môže byť nalepený prekrývajúcim sa spôsobom alebo okolo neúplného obvodu výrobku, ak je dĺžka štítku kratšia ako obvod označeného výrobku.

Vlastnosti a výhody zariadenia Wraptec

Základná verzia zariadenia Wraptec pracuje v poloautomatickom režime, ktorý spočíva v manuálnom (alebo s použitím svoriek robota) vložení produktu, ktorý sa má označiť. Zariadenie je možné vyrobiť v automatickej verzii. Potom sa výrobok pred prípadným rezaním, ohýbaním alebo navíjaním prekryje etiketou, keď sa v nasledujúcich cykloch pohybuje cez nanášaciu hlavu.

aplikator etykiet
  • Štruktúra a rozmery pracovnej plochy umožňujú umiestnenie zariadenia na ľubovoľné miesto.
  • V štandardnej konfigurácii je možné Wraptec použiť pre produkty s priemerom od 8 do 18 mm a štítkom širokým 10-70 mm a dĺžkou 40-110 mm.
  • Integrované kontrolky informujú o stave zariadenia a prípadných chybách. Voliteľne pridaný vstupný/výstupný port umožňuje obojsmernú komunikáciu s riadiacim systémom riadenia.

Zariadenie Wraptec je dokonalým riešením pre výrobné linky, ktoré vyrábajú dlhé výrobky valcového tvaru, vyrobené z akéhokoľvek materiálu a so správnou elasticitou.

Priamy výtlačok štítku pred navinutím okolo produktu

Vývojom funkčnosti zariadenia Wraptec-APL je jeho mladší brat WRAPTEC-P&A, ktorý je vybavený termotransferovou tlačiarňou. Takáto integrácia umožňuje priamu tlač štítkov predtým, ako sa štítok obalí okolo produktu. Použitá tlačiareň TSC MH340T s integrovaným modulom oddeľovania etikiet a vnútorným mechanizmom navíjania vložky po ich oddelení prináša modularitu riešenia. V prípade poruchy tlačiarne je možné ju jednoducho vymeniť za náhradnú tlačiareň bez potreby servisu celého zariadenia. Vysoká kvalita tlače je zaručená vďaka hlave s rozlíšením 300 dpi a vhodným výberom spotrebného materiálu.

aplikator etykiet

Nespornou výhodou zariadenia je možnosť omotať okolo produktu na to určený štítok, napr. prostredníctvom výtlačku jedinečného identifikačného štítku, sériového čísla alebo čiarového kódu. Účinnosť značenia (až 720 ks/h) závisí od priemeru výrobku a dĺžky etikety. Ide o stanovenie maximálneho počtu otáčok aplikačnej hlavy okolo označeného produktu.

Pri zväčšovaní rozmerov zariadenia sa podarilo zachovať jeho desktopový charakter a zväčšiť rozsah priemerov výrobkov, ktoré je možné použiť až do 40 mm. Použité riadenie Siemens zaručuje spoľahlivosť a umožňuje jednoduchú úpravu funkčnosti zariadenia podľa individuálnych potrieb.

Tu nájdete dátové listy: Wraptec-APL , Wraptec P&A .

Dopyt

Podobné články

Back to top