manufacturer of label

Výrobca etikiet a štítkov – sieťotlač v automobilovom priemysle časť 2

27 Oct 2023

Vzhľadom na požiadavky automobilového priemyslu a e-mobility (písali sme o nich okrem iného aj tu) sa aj etikety a štítky musia vyznačovať zvýšenou odolnosťou v neobvyklých podmienkach, s ktorými sa musia výtlačky vyrovnať. Rovnako ako v prípade ovládacích panelov a predných panelov sú výzvou horúce oleje, tlaková voda, vysoká teplota a UV žiarenie. Etikety a štítky tlačené metódou sieťotlače preto predstavujú odolnejšiu alternatívu ku klasickým označeniam. Čo môže Etisoft Group ako výrobca štítkov ponúknuť automobilovému priemyslu a e-mobilite? Skontrolovať to!

V dnešnom článku sa zameriame na alternatívny spôsob tlače etikiet a štítkov. Dodáva ich jedna zo spoločností skupiny Etisoft – Graffiti Printing House .

štítky a štítky

Odolnosť voči drsným prevádzkovým podmienkam – na čo dbáme ako výrobca etikiet a štítkov

Automobilové etikety sú obľúbené produkty používané v automobilovom priemysle. Okrem vykonávania základných funkcií zameraných na používateľov zohrávajú kľúčovú úlohu aj pri zabezpečovaní bezpečnosti a identifikácie komponentov. Informácie v nich obsiahnuté zahŕňajú technické detaily, návod na obsluhu a poznámky týkajúce sa správneho a bezpečného používania produktu. To je dôležité tak z pohľadu cieľového užívateľa, ako aj profesionálov, ktorí udržiavajú vozidlá počas mnohých rokov používania. To je dôvod, prečo by schopnosť etikiet odolávať náročným prevádzkovým podmienkam mala slúžiť ako kľúčový faktor pri výbere technológie tlače. Etikety a štítky tlačené technológiou sieťotlače budú preto odolnejšou alternatívou klasických štítkov v nasledujúcich prípadoch:

  • Etikety na diely a komponenty motora – olejové filtre, rozvodové remene a štartéry. Mali by obsahovať etikety odolné voči oleju, palivu a vysokým teplotám. Trvanlivosť týchto etiket je nevyhnutná pre identifikáciu dielov a uchovanie informácií o ich parametroch.
  • Etikety pre prevádzkové kvapaliny – ako sú motorové oleje, brzdové kvapaliny a chladiace kvapaliny. Musia byť odolné voči chemikáliám a rôznym teplotám. Odolné etikety na plnenie tekutín zaisťujú, že informácie na nich zostanú čitateľné po celú dobu prevádzky vozidla.
  • Výstražné etikety – informujúce o nebezpečenstvách a preventívnych opatreniach. Mali by byť umiestnené napríklad na batériách alebo okolo motora. Musia byť tiež trvanlivé, odolné voči poveternostným vplyvom a odolné voči kontaktu s olejmi a chemikáliami.
odolné štítky

Etikety a štítky tlačené metódou sieťotlače

Graffiti Printing House podporuje klasický spôsob výroby automobilových etikiet v skupine Etisoft pomocou technológie sieťotlače. Táto metóda spočíva v čerpaní atramentu cez špeciálne pripravenú sieťku na povrch materiálu (papier, tkanina, plast alebo kov).

V Etisoft Group prispôsobujeme tradičnú sieťotlačovú metódu priemyselnej tlači. Vďaka tejto technológii dokážeme poskytnúť výtlačky s výnimočnou odolnosťou prispôsobenou individuálnym požiadavkám na kvalitu. Poskytujeme ich v súlade s normou ISO 2768 . Naše riešenia umožňujú vytvárať automobilové etikety a štítky určené pre automobilový priemysel. Nielenže obsahujú potrebné informácie o použití produktov, ale vyznačujú sa aj dlhotrvajúcou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a vonkajším faktorom.

výrobca štítku

Sieťotlač v Etisoft Group

Etisoft Group ako výrobca etikiet nie je len dodávateľom vysokokvalitných tlačovín. Poskytujeme tiež podporu a konzultácie ako vo fáze realizácie projektu, tak aj počas celej spolupráce. Náš skúsený tím odborníkov vám rád poradí s technickými aspektmi tlače. Pomôžu vám tiež vybrať perfektné riešenie prispôsobené vášmu konkrétnemu produktu.

Odolné označenie komponentov – pozrite sa, čo môže Etisoft ponúknuť automobilovému priemyslu!

Ak hľadáte odolné automobilové etikety a štítky a ďalšie, sme pre vás tým pravým partnerom. Etisoft Group okrem iného dodáva:

… všetko, čo zabezpečí váš dodávateľský reťazec na dlhé roky.

Vyžiadajte si cenovú ponuku prispôsobenú vašim potrebám! Kliknite tu!

Podobné články

Back to top