wózek AGV, pojazd AGV, pojazd samojezdny

AGV podporuje prepravu v Etisofte

21 Apr 2021

Volá sa Intrabot a len nedávno sa začal pohybovať po vytýčenej trase vo výrobných halách Etisoftu na ul. Sowinskiego. Ďalším riešením je vozidlo typu AGV/AMR navrhnuté našimi kolegami zo spoločnosti Etisoft Smart Solutions (okrem iného po systéme etiSZOP a Auditor – APS, ktorý ponúkame svojim zákazníkom a zároveň sami využívame v rámci uľahčovania našich prác. Našim klientom radi predstavíme naše originálne nápady „v preprave“, pretože nám umožňujú dať najavo pokročilosť, všestrannosť ponuky a naše pracovné prostredie.

Ako funguje Intrabot?

V momente, keď operátor chce, aby bola paleta vyzdvihnutá, odošle signál/príjmový príkaz cez etiSZOP. Potom sa bezpilotné vozidlo priblíži k stroju Gidue, odkiaľ vyzdvihne etikety a prepraví ich k baliacim pracovnikom.

Vozidlo vykonáva dva druhy dopravy, prepravu výrobkov a polotovarov. Hmotnosť prepravovaného nákladu je asi pol tony.

„Intrabot nahradil tradičný vysokozdvižný vozík. Chvíľu nám trvalo, kým sme si zvykli na jeho prítomnosť, na to, že sa hýbe, no zastavuje a čaká, kým sa cesta opäť uvoľní, keď sa na ceste objaví zamestnanec alebo iná prekážka. K žiadnej kolízii zatiaľ nedošlo, “hovorí Maciej Jurczyk, výrobný riaditeľ.

Je možné, že AGV bude realizovať aj ďalšie zbery z iných flexografických strojov v ul. Sowinskiego.

Podobné články

Back to top