permanent labelling in pharmacy

Trvalé označovanie, presnosť a presnosť v značkách v lekárskom a farmaceutickom priemysle 

11 Jan 2024

V dnešnom dynamickom svete, kde sú zdravie a bezpečnosť prioritami, musia lekárne, farmaceutické spoločnosti a laboratóriá fungovať mimoriadne presne a presne. Označenia, vrátane trvalého označovania produktov , sú životne dôležité pre zabezpečenie jasnosti, sledovateľnosti a bezpečnosti pre zdravotnícky personál, pacientov a laboratórnych výskumníkov. Presnosť a presnosť sú nielen štandardom, ale aj pilierom zaručujúcim účinnosť terapií, kvalitu zdravotnej starostlivosti a spoľahlivosť výsledkov testov. Keď idete na lekárske prehliadky a dávate vzorky na testovanie, veríte, že testy budú vykonané s náležitou starostlivosťou, výsledkom čoho bude presná diagnóza. 

Čo sa však stane s vašimi vzorkami, keď ich necháte v ordinácii lekára? Čo sa však stane s vašimi vzorkami, keď ich necháte v ordinácii lekára? 

Trvalé označovanie vzoriek eliminuje pravdepodobnosť omylov

Naša vzorka, rovnako ako každá iná, je najskôr označená. Čiarový kód spája vzorku s objednávkou testu. Takéto označenie musí byť odolné a nesmie reagovať s inými látkami. Odtlačok sa nesmie rozmazávať, nesmie byť poškriabateľný, skrátka musí byť odolný voči všetkému, s čím sa môže v diagnostickom laboratóriu stretnúť. 

Vlastnosti takéhoto označenia by mali indikovať najvyšší štandard a kvalitu a potlač by mala byť odolná voči: 

  • Extrémne teploty v procese sterilizácie a kryogeniky, 
  • Alkohol, čistiace prostriedky a krv, 
  • Častá manipulácia, dotyky a trenie. 

Pozrite sa, čo ponúkame pre farmaceutický a medicínsky priemysel

Takéto vysoké štandardy minimalizujú, ak nie úplne eliminujú, pravdepodobnosť chýb alebo prerušenia procesu diagnostiky v dôsledku nečitateľného čiarového kódu alebo 2D kódu. 

trvalé označenie na tubách

Termotransferová páska Diamond Resin SP ponúkaná spoločnosťou Etisoft je tým správnym riešením pre tento typ aplikácie. Vysoká kvalita produktu nedovolí rozmazaniu tlače, čo zaručuje jeho odolnosť voči alkoholu a čistiacim prostriedkom. Vďaka tomu budú čiarové kódy a 2D kódy vždy čitateľné. 

Farebné farmaceutické etikety – pozrite sa, čo vyrábame pre priemysel a ako!

Extrémne označenia 

V niektorých prípadoch musí byť potlač odolná voči teplotám od -196°C až po +200°C. Je to kryogenika a sterilizačný proces, ktorý nastavil latku tak vysoko. 

Kryogénne značenie

v prípade označení používaných v kryogenike ide o čitateľné a trvalé označenie , ktoré zaručuje správnu identifikáciu materiálu a bezchybnú identifikáciu pacienta. Stáva sa to aj po dlhých kúpeľoch v tekutom dusíku. 

Termotransferové pásky – viete, na čo si dať pozor?

Potlač pomocou pásky Diamond Resin CR , ktorú ponúka Etisoft, zaisťuje trvalé označenie, ktoré spĺňa všetky požiadavky kladené kryogenikou. Vďaka atramentu na báze živice, ktorý sa spája s rôznymi vysokokvalitnými syntetickými materiálmi, poskytuje dokonalú odolnosť proti poškriabaniu a rozmazaniu v náročných podmienkach. 

Označovanie vakov s krvou a inými tekutinami 

Identifikácia a správa krvných vakov je mimoriadne dôležitý proces. Chyba spôsobená nečitateľným štítkom môže byť pre pacientov životu nebezpečná. Aby sa zaistila bezpečnosť pacienta, štítok na krvnom vaku musí zostať čitateľný počas celého životného cyklu. V tomto prípade môže byť tým správnym riešením kvalitná termotransferová páska s voskovým/živicovým atramentom. Termotransferová páska Diamond Mix Pro ponúkaná spoločnosťou Etisoft zaručuje vynikajúcu tlač čiarových kódov a 2D kódov a extrémne vysokú odolnosť voči kontaktu s krvou plazmou Stuha je kompatibilná s materiálmi štítkov bežne používanými pri krvných vakoch. 

Označenie krvných vakov

Presnosť označovania v lekárskom, farmaceutickom a laboratórnom priemysle je rozhodujúca pre bezpečnosť, účinnosť terapie a spoľahlivosť výsledkov testov. S technologickým pokrokom a regulačnými zmenami je nevyhnutné neustále zlepšovať procesy označovania, aby sa splnili rastúce očakávania verejnosti, lekárov a laboratórií. Opatrenia prijaté v tejto oblasti sú nevyhnutné pre kvalitu zdravotnej starostlivosti a pokrok vo vede. 

Technológia RFID vo farmácii a zdravotníctve. Poznáte tieto aplikácie?

Termotransferové pásky ponúkané spoločnosťou Etisoft sa dodávajú v rôznych šírkach. Navyše sú kompatibilné so zariadeniami od takých známych výrobcov ako CITIZEN, ZEBRA, TSC, HONYEWELL alebo PRINTRONIX. 

Hľadáte riešenie permanentnej tlače? Kontaktuj nás!

Podobné články

Back to top