Presťahovanie sa do Diamond Business Park – tu sa bude nachádzať naše moderné, technologicky vyspelé skladové a expedičné centrum

2 Jun 2021

Vyvíjame sa! Práce sú už v plnom prúde v našom novom sklade a expedičnej hale v Diamond Business Park na ul. Da Vinci 5 v Gliwiciach. Je ich veľa, pretože charakter umiestnenia iného Etisoftu sa bude výrazne líšiť od toho, na čo sme boli zvyknutí. Automatizácia procesov a technologicky vyspelé riešenia – to je vízia našej spoločnosti. Nielenže hovoríme o tom, prečo sú také dôležité, ponúkame ich našim zákazníkom, ale aj ich sami používame vo svojom pracovnom prostredí.

Etisoft sa už čoskoro bude môcť pochváliť moderným automatizovaným skladom, vychystávacím a expedičným centrom pre hotové výrobky. Máme k dispozícii viac ako 4 000 metrov štvorcových skladových a výrobných priestorov a 218 štvorcových metrov kancelárskych priestorov. Našim priamym susedom bude jedna z našich dcérskych spoločností, čo znamená, že pôsobíme v DBP na ploche viac ako 6 000 metrov štvorcových.

Hlavným účelom tohto kroku je spojiť pod jednou strechou zariadenia na skladovanie surovín, ktoré boli predtým rozptýlené na niekoľkých miestach. Diamond Business Park navyše zostane miestom, kde sa budú vyrábať veľkoobjemové etikety. Presunie sa sem aj hlavný lodný sklad.

Prevádzka nášho skladu bude založená na systéme SALMA. Je to automatizovaný logistický a oznamovací systém. Bude zahŕňať automatizačné zariadenie na prepravu, skladovanie, dodávku na balenie a balenie.

producent etykiet, Etisoft nowa siedziba, wózki AGV

Doprava bude založená na moderných vozidlách AGV, ktoré budú prepravovať europalety

Skladovanie bude prebiehať v zakladacom žeriave, ktorý pojme asi 1 000 europaliet. Palety budú skladovať štandardizované kontajnery na výrobky.

Dodávku na balenie bude vykonávať triediaci robot, ktorý presunie kontajnery z paliet na valčekový dopravník. Valčekový dopravník potom presunie kontajnery do baliacej stanice.

Balenie bude podporovať systém, ktorý pomáha operátorovi. Systém bude informovať operátora, ktorý kartón má použiť a ako usporiadať výrobky tak, aby dosiahli optimálne výsledky.

Na celú prevádzku systému bude dohliadať softvér etiSALMA, ktorý bol vyvinutý špeciálne na tento účel. Riešenie bude integrované so systémom ERP LN používaným v spoločnosti Etisoft.

Tento záväzok sa vykonáva spoločne s Etisoft Smart Solutions, dcérskou spoločnosťou spoločnosti Etisoft. Robíme to s ohľadom na rozvoj spoločnosti a jej zamestnancov, ale aj preto, aby sme zákazníkom, ktorí majú záujem, predstavili ponúkané riešenie intralogistiky pri práci naživo v skutočnom pracovnom prostredí.

Etisoft nie je len dodávateľom štítkov

„Uplynulé mesiace a finančné výsledky, ktoré spoločnosť dosiahla, ukazujú, že sa vyvíjame ako dodávateľ etikiet a technologicky vyspelých produktov, ktoré automatizujú procesy,“ hovorí Michał Majnusz, prezident spoločnosti Etisoft. „Automatizácia nášho skladu nám určite umožní využiť skúsenosti a lepšie riadiť prácu našich existujúcich zamestnancov. Získajú nové znalosti a podporu v ich profesionálnom rozvoji. AGV znamenajú efektívnejšiu a atraktívnejšiu prácu. “

„Transformácia priemyslu, jeho rozvoj a pripravenosť ísť rovnakou cestou ako naši zákazníci boli v poslednej dobe hybnou silou vývoja spoločnosti Etisoft. Preto rozšírenie portfólia značky o technologicky vyspelé produkty a riešenia. Automatizácia skladu Etisoft sa premietne do pohodlia práce, ale predovšetkým uľahčí obsluhu našich zákazníkov, “dodáva Damian Janiga, viceprezident Etisoftu.

„Chceme sa vám poďakovať za dôveru. Sme tiež radi, že Diamond Business Park Gliwice spĺňa prevádzkové a lokalizačné potreby nášho dlhodobého obchodného partnera, ktorým je Etisoft. Pokiaľ ide o rozšírenie priestoru spoločnosti Etisoft, sme radi, že obchodné rokovania priniesli obojstranné uspokojenie, “dodáva Urszula Rasmussen, vedúca oddelenia priemyselného lízingu, White Star Real Estate, ktorá spravuje Diamond Business Park.

Prechod na DBP plánujeme dokončiť do konca roku 2022.

FOTO: Realitná kancelária Whitestar

Podobné články

Back to top