system agv, roboty mobilne AGV

Náš intralogistický systém získal ocenenie „Inovatívny produkt pre logistiku, dopravu a výrobu 2020“!

17 Jun 2021

Je to skvelý deň pre našich kolegov v spoločnosti Etisoft Smart Solutions. Intralogistický systém založený na logistických robotoch typu AGV / AMR, ktorý navrhli, bol uznaný v súťaži „Inovatívny produkt pre logistiku, dopravu a výrobu 2020“! Pôvodné riešenie využívajúce flotilu mobilných robotov získalo ocenenie v 16. ročníku súťaže Vydavateľstvo Eurologistic. Porota počas súťaže vyberá najlepšie riešenia podporujúce prácu logistických oddelení (zariadenia, zariadenia, technológie, služby).

Intralogistický systém navrhnutý inžiniermi v spoločnosti Etisoft Smart Solutions je v prevádzke od apríla 2020 vo výrobných závodoch spoločnosti Lumileds SA, globálneho lídra v svetelnej technológii pre automobilový priemysel. Mobilné roboty radu IntraBot aj softvér (IntraFleet 4.0) sú úplne originálnym riešením. Cieľom bolo zautomatizovať procesy dodávania komponentov na výrobné linky a hotových výrobkov do expedičnej oblasti s kapacitou až 30 paliet za hodinu pri zachovaní bezpečnostných požiadaviek, ktoré zohľadňujú bezpečnosť ľudí i ostatných vozidiel. Implementácia bola vykonaná v závode, ktorý je v prevádzke 24/5. Prípad popisujúci riešenie nájdete tu.

Špecialisti spoločnosti Etisoft Smart Solutions si uvedomujú, že poľské spoločnosti stoja pred veľkou príležitosťou skutočne sa zmeniť a podstúpiť štvrtú priemyselnú revolúciu. Tiež poukazujú na to, že úroveň automatizácie v logistike je stále príliš nízka, preto je dobré presadzovať a uznávať riešenia v tejto oblasti.

„Nielen ponúkame a vysvetľujeme, prečo sú riešenia automatizácie procesov také zásadné. Vytvárame ich aj pre účely pracovného prostredia Etisoft, “zdôrazňujú Grzegorz Krupa, prezident spoločnosti Etisoft Smart Solutions, a Wojciech Klein, riaditeľ výskumu a vývoja v ESS. “V súčasnej dobe prebiehajú práce na premiestnení spoločnosti Etisoft do moderného automatizovaného expedičného centra skladu. Jeho jadrom bude SALMA, t.j. automatizovaná logistika, skladovanie a oznamovací systém. SALMA umožní automatickú distribúciu a skladovanie približne 200 000 výrobkov s použitím kontajnerov KLT a paliet EUR1. Autori intralogistického systému vyznamenaní v súťaži na ňom pracujú spoločne so zamestnancami Etisoftu.“

mobile robots, AGV, fleet, AMR, intralogistics, robots, industry40, logistic solutions

Chceli by sme poďakovať porote súťaže za ocenenie riešenia spoločnosťou Etisoft Smart Solutions. Vďaka tomu bol náš systém zaradený do čestnej skupiny niekoľkých stoviek inovatívnych produktov a služieb pre dodávateľský reťazec.

Prípadovú štúdiu implementácie si prečítajte tu.

Podobné články

Back to top