etykiety na skrzynki

Etikety na prepravky a palety

6 Feb 2024

Vratné prepravné položky (RTI) a vratné obalové položky (RPI) sú prítomné vo väčšine priemyselných odvetví . Takže, aké sú tieto RTI a RPI? Keď sa pozrieme okolo seba, každý z nás sa už určite nie raz stretol s takýmto obalom. Videli ste kolesové vozíky, ktoré pracovníci odstraňovali z naloženého nákladného auta na vykladacej rampe pred supermarketom? Nádoby v obchodoch, kde je vystavená zelenina a ovocie? Plastové prelamované vozíky, v ktorých sa čerstvo upečený chlieb dováža z pekárne na predajné miesto? Alebo prepravka na nápoje jantárovej farby? Tých pár ľudí, ktorí majú kontakt so skladom, môže do vyššie uvedeného zoznamu pridať aj obaly, ktoré uľahčia prácu v logistike, internej aj externej.

Ako vidíte, vratné obaly sa používajú vo väčšine priemyselných odvetví. V súlade s príslovím „dôveruj, ale kontroluj“ sa oplatí označiť svoje obaly, aby bolo ľahké vysledovať samotný obal a identifikovať jeho obsah. Štítky na prepravky sa ukazujú ako dokonalé riešenie.

štítky-na-vratné-prepravky

Čo majú všetky tieto obaly spoločné? No, sú vyrobené z odolných materiálov, ako je drevo, plast alebo kov. Sú navrhnuté tak, aby sa dali opakovane použiť a sú určené na bezpečný a efektívny presun produktov v rámci dodávateľského reťazca.

Štítky na prepravky – štítok, kontrola, sledovanie!

Výhody používania plastových obalov sú jasne viditeľné. Keď už sme sa pre takéto riešenie rozhodli, bolo by dobré postarať sa o identifikáciu našich zdrojov.

Tu prichádzajú na pomoc etikety pre prepravky a palety na opakované použitie. Môžete jednoducho aplikovať vlastné logo, 1D alebo 2D kód alebo popis obsahu obalu, na ktorý bude aplikovaný. Pre takéto riešenie odporúčame vhodnú termotransferovú tlačiareň. Využitím vlastností živicovej pásky sa dosiahne trvanlivá potlač. Ponúkame aj tlačené etikety podľa zaslanej špecifikácie s možnosťou využitia variabilných údajov z databázy priloženej zákazníkom.

Kliknite pre viac!

Špeciálne vybrané lepidlá a suroviny robia etikety odolnými voči poveternostným vplyvom, teplotným výkyvom a viacnásobným čistiacim cyklom . Pokrytím etikety vrstvou laminátu navyše ochránite grafický obrázok proti oderu . V morskom prostredí musí štítok spĺňať prísne požiadavky normy BS 5609 , ktorá (v skratke) stanovuje, že štítok musí zostať čitateľný najmenej 90 dní a musí zostať na svojom mieste, aj keď je trvalo ponorený do slanej vody.

Štítky na vratné prepravky

Nielen samolepiace etikety

Rôznorodosť povrchov vratných obalových položiek a prostredie, v ktorom budú položky použité, znamená, že etikety na prepravky, ktoré ponúkame, možno rozdeliť do štyroch typov:

  • Samolepiace ploché etikety, vyrobené z fólie, potlačené alebo na samotlač, používané na aplikáciu na rovné povrchy
  • Samolepiace viacvrstvové etikety pre vnútorné použitie. Používa sa, keď je povrch drsný a je potrebné zvýšiť priľnavosť. Pena vyplní všetky priehlbiny a štítok zostane plochý, čo zlepšuje kvalitu čítania kódu.
  • Samolepiace viacvrstvové etikety pre použitie v extrémnych podmienkach. Takéto štítky sú navyše odolné voči chemickým látkam, poveternostným podmienkam a zostávajú na svojom mieste počas a po vysokotlakovom umývaní pri vysokej teplote.
  • Etikety bez lepidla. Používa sa na označovanie KLT a GLT kontajnerov používaných v automobilovom priemysle. Musia byť v súlade s normami 4902, 4994, 5501 nemeckého zväzu automobilového priemyslu. Rozmery a rozloženie tlačených informácií a spôsob kódovania sú vopred určené.

Výhody označovania nádob jedinečnými číslami

Ak je každý kontajner označený jedinečným číslom, je oveľa jednoduchšie riadiť ich zásoby a obrat. Vieme presne:

  • koľko kontajnerov je k dispozícii
  • ktoré nádoby sú najčastejšie v obehu
  • ktorý zákazník si ponechá našu obalovú položku
  •  či sa vrátili poškodené.

Nedostatok kontroly má za následok zvýšené náklady na nákup nových obalových položiek a riziko nedodržania dodacích termínov. Pre zvýšenie komfortu pri čítaní kódov je najlepšie označiť obaly dvoma štítkami na protiľahlých stranách. Môžeme tiež použiť štítky na podporu procesov vychystávania a skladovania, ktoré často vykonávajú AGV a inteligentné skladové systémy.

Buďte múdri, používajte RFID

Držiac krok s technologickým vývojom a želajúc si uľahčiť manipuláciu s VPJ, môžete navyše použiť technológiu RFID (Radio Frequency Identification), ktorá sa stáva čoraz populárnejšou. Vybavením štítkov prídavným štítkom, ktorý pozostáva z antény a čipu, môžete výrazne rozšíriť jeho možnosti. Najväčšou výhodou je, že je možné čítať viacero značiek súčasne. V závislosti od antény použitej v RFID štítku sa čítacia vzdialenosť predĺži alebo skráti. Nespornou výhodou je fakt, že obsah pamäte je možné upravovať. Preto je možné kedykoľvek upraviť informácie napríklad o obsahu kontajnera. Na čítanie uložených dát môžete využiť bezúdržbové brány a mobilné RFID čítačky.

Výber vhodnej etikety alebo RFID štítku pre prepravky závisí od typu balenia, použitej suroviny a podmienok, v ktorých sa bude používať.

Ak by ste chceli označiť svoje VPJ, kontaktujte nás. Vyberieme najlepšie riešenie podľa vašich potrieb!

Spýtajte sa na to!

Podobné články

Back to top