Etykiety z certyfikatem UL

Etisoft – výrobca UL-certifikovaných etikiet

12 Apr 2023

Americké a kanadské trhy vyžadujú certifikáciu zariadení a ich komponentov podľa bezpečnostných noriem platných v týchto krajinách. Certifikačná povinnosť sa vzťahuje aj na samolepiace etikety alebo výkonnostné etikety. Súlad s týmito prísnymi normami je potvrdený certifikáciou UL (Underwriters Laboratories), ktorú udeľuje nezávislá organizácia pre testovanie bezpečnosti a zhody produktov. Etisoft je výrobcom UL-certifikovaných etikiet.

Nie je to len dôkaz toho, že etikety s certifikáciou UL sú vysokej kvality a spĺňajú normy platné v týchto krajinách. Je to tiež prestíž mať jednu z najuznávanejších značiek bezpečnosti výrobkov.

Prázdne a tlačené etikety s UL certifikáciou

Vysoká kvalita samolepiacich etikiet vyrábaných spoločnosťou Etisoft je oceňovaná zákazníkmi na celom svete a potvrdená radom auditov. Etisoft bol ako výrobca etikiet prvou organizáciou v Poľsku, ktorá implementovala  program PGAA  , ktorý je súčasťou  UL . Tým sme sa stali autorizovaným dodávateľom samolepiacich etikiet s UL značkami . Ďalším krokom bola certifikácia materiálu PGJI2/8 a PGDQ2/8 , ktorá nám umožnila dodávať etikety s certifikáciou UL.

  • PGAA  znamená, že môžeme použiť rôzne typy UL značiek na samolepiacich etiketách pre americký a kanadský trh.
  • Certifikácia materiálu PGJI2/8 a PGDQ2/8 – tieto označenia znamenajú: certifikáciu na výrobu a dodávku čistých etikiet a hotových etikiet (tlačených a vysekaných). Certifikácia potvrdzuje súlad etikiet, ktoré vyrábame s UL (z nami certifikovaných surovín a vytlačených v súlade s pokynmi danej certifikácie). Základ našich materiálov neustále rozširujeme a aktuálne obsahuje 10 fólií:
  • e-1001, e-1022, e-1050, e-1071, e-2042, e-2047, e-2052, e-2124 a e-4102 (pokiaľ ide o program PGJI2/ 8 )
  • e-7023 (pokiaľ ide o program PGDQ2/8 )

V rámci certifikácie, v závislosti od požiadaviek, samolepiace etikety vyrábané spoločnosťou Etisoft prešli množstvom testov. Organizácia UL môže skontrolovať:

  • správna priľnavosť k vybraným povrchom;
  • teplotná odolnosť;
  • chemická odolnosť a mechanická trvanlivosť (hlavne tlač);
  • Odolnosť voči UV žiareniu a vlhkosti (pre etikety používané vonku).

Vysokokvalitné samolepiace etikety pre elektroniku, automobilový priemysel a mnohé ďalšie odvetvia

Samolepiace etikety s certifikáciou UL sa ako komponenty pre konečné produkty úspešne používajú okrem iného v elektronickom a automobilovom priemysle.

Na výrobu sa používajú tieto materiály:

• výrobne štítky

• identifikačné etikety

• výstražné etikety

• etikety a informačné označenia.

Preto tým, že ponúkame UL-certifikované etikety, spĺňame špecifické požiadavky priemyselných odvetví, ktorým dodávame naše produkty. Medzi nimi sú obzvlášť náročné domáce spotrebiče a automobilový priemysel. Potrebujú označenie vyššej odolnosti voči mechanickému poškodeniu, poveternostným podmienkam alebo požiadavkám aplikácie. Takáto komplexná certifikácia otvára pre nás a našich zákazníkov ešte náročnejšie a na kvalitu orientované globálne trhy.

Skupiny značiek UL v rámci certifikácie PGAA

Certifikácia PGAA umožňuje tlačiť etikety obsahujúce  značky UL . Samotný substrát (materiál etikety) je druhoradý. Často sa však spája s  programami PGJI2/8  a  PGDQ2/8  (dodatočná požiadavka, aby použitý materiál bol tiež certifikovaný UL ).

Rozlišujeme tri základné skupiny  značiek UL: RECOGNIZED, LISTED a CLASSIFIED (alebo moderná značka ENHANCED, ktorá stále častejšie nahrádza posledné dve).

Nižšie sú uvedené príklady značiek UL:

Značky UL môžu obsahovať písmená „C“ a „US“ na označenie oblasti certifikácie: pre Kanadu („C“), pre USA („US“) alebo pre obe („C“ + „US“ ako v grafika vyššie).

Ak vaša spoločnosť potrebuje etikety s certifikáciou UL, pošlite nám e-mail!

Dopyt

Podobné články

Back to top